A városok, települések a fenntarthatósági átállás kulcsszereplői
Csatlakozom

FŐVÁROSI KERÜLETEK

Városi együttműködés budapesti kerületekben
A városi szövetségek kivételes lehetőséget kínálnak Budapest kerületeinek arra, hogy közösen találjanak megoldásokat a nagyvárosi élet kihívásaira. Az együttműködés optimalizálhatja a közlekedési rendszert, segíthet a hulladékgazdálkodásban, és elősegítheti a zöldterületek fejlesztését.
Fokozott szinergia
A szinergiában dolgozó kerületek jobb koordinációt tesznek lehetővé különböző városi események és nagy volumenű fejlesztési projektek esetén, biztosítva ezzel a zökkenőmentes és fenntartható városfejlesztést.
Csatlakozom
“Nagyon jó érzés egy olyan szervezethez tartozni, ahol nagyon sok jó gyakorlatot tudunk egymással kicserélni, tudunk másoktól tanulni és a mi tudásunkat másokkal megosztani.”
Szabó Zsolt, Dunaújváros alpolgármestere
MEGYEI JOGÚ VÁROSOK
Települési szövetségek szerepe a regionális fejlesztésben
A megyei jogú városok esetében a települési szövetségek különösen fontos szerepet játszhatnak a regionális fejlesztésben. Ezek a városok gyakran regionális központok, amelyek koordinációs és irányító feladatokat láthatnak el. A települési szövetség révén közösen fejleszthetik a helyi gazdaságot, turizmust, és hatással lehetnek a környező kisebb települések fejlődésére is.
Közös Stratégiák és Források Megosztása
A közös stratégiák kidolgozása és a források megosztása elősegítheti a regionális kohézió növekedését, valamint a szociális szolgáltatások minőségének javulását.
Csatlakozom

VÁROSOK

Városi szövetségek előnyei a beruházásokban
A városok esetében a városi szövetségek többek között azért is előnyösek, mert lehetőséget biztosítanak nagyobb volumenű beruházások és infrastrukturális fejlesztések megvalósítására. Az együttműködés keretében könnyebbé válhat a közlekedési hálózatok fejlesztése, a környezetvédelem, valamint gazdasági növekedést célzó stratégiák kidolgozása.
Érdekképviselet a nemzeti és nemzetközi színtéren
Ezen túlmenően, a szövetségek révén a városok jobban tudják képviselni érdekeiket a nemzeti és nemzetközi színtéren.
Csatlakozom
Kistelepülések
Települési szövetségek haszna a kistelepülések számára
A kistelepülések számára a települési szövetségek igencsak hasznosak lehetnek, mivel a közösen szervezett projektek javíthatják a helyi infrastruktúrát és szolgáltatásokat. Az erőforrások összefogásával és a közös érdekképviselettel könnyebben megszerezhetők az állami támogatások és EU-s források.
Jó gyakorlatok megosztása és versenyképesség
Ráadásul, a jó gyakorlatok megosztása egy ilyen szövetségen belül hozzájárulhat a települések fejlődéséhez és versenyképességük növeléséhez.
Csatlakozom
Iránytű országjáró sorozat
2024 januárjában indult útjára az „Iránytű” programsorozat, amelynek célja a települések fenntarthatósági helyzetének felmérése. Több mint 50 település vezetőjével készítettünk mélyinterjúkat, hogy megértsük a fenntarthatósággal kapcsolatos helyi kihívásokat és igényeket, valamint az egyes települési szövetségek létrehozásának feltételeit.
Több, mint zöld! programsorozat:
Ez a 2024 januárja és augusztusa között megrendezett programsorozat a fenntarthatóság komplex szemléletét hangsúlyozta, túlmutatva a hagyományos „zöld” gondolkodáson. A fenntarthatósági átmenet során a városfejlesztési célok integrált kezelése és a települési közösségek érdekeinek figyelembevétele kapott kiemelt szerepet.
Hazai céges portfólió a fenntarthatóságért:
A Fenntartható Közösségek Központjával közösen létrehoztunk egy, több mint 40 hazai KKV-t tömörítő portfóliót. Ez a portfólió lehetőséget kínál az önkormányzatok számára, hogy a legjobb hazai megoldásokat választhassák településeik fenntarthatósági projektjeinek megvalósításához.
Tiszta jövőképünk a hazai települések számára:
Munkánk során megszerzett tapasztalataink alapján egy olyan átfogó víziót alakítottunk ki, amely segíti a magyar városokat és településeket abban, hogy élhetőbbé és fenntarthatóbbá váljanak. Célunk, hogy a települési jó gyakorlatokat széles körben elérhetővé tegyük, és a fenntartható fejlődést a közösségek alapjaivá emeljük.

Szolgáltatásaink

Cégünk segítséget nyújt a magyarországi önkormányzatoknak a fenntartható átmenetben. Cégünk stratégiai tanácsadással és városi stratégiák kidolgozásával támogatja a településvezetőket a hatékony és fenntartható fejlődés elérésében.
Stratégiai tanácsadás
Városi stratégiák, dokumentumok (FVS, SUMP, SECAP, ITVT)
Állapotfelmérések, hatástanulmányok készítése
A fejlesztendő célterületek azonosítása
Specifikus javaslatcsomag kidolgozása
Fejlesztési folyamatok optimalizálása
Szakágak közötti szinergiák biztosítása
Környezeti, gazdasági, társadalmi szempontok összehangolása
Külső szakértői hálózat: azonnali szaktudás biztosítása
Monitorozás, utánkövetés